День пам'яті Героїв Небесної сотні


Організатор : Голич А.С.


Дата початку: 18.02


Дата завершення: 20.02


Час початку: 08:30


Час завершення: 17:00


Місце проведення заходу: Озерське НВО


Опис :

Сценарій проведення лінійки –реквієму, приуроченій вшануванню пам’яті Небесної сотні

У нашій пам’яті вони назавжди залишились

Мета:вшанувати пам'ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Оформленя: Стіна пам’яті Небесної сотні (Прапор України, надписи «Герої не вмирають», «Сам не знаю, де погину…», список прізвищ героїв з фото), на підлозі надпис із маленьких свічок «Героям слава», стіл, на столі вишитий рушник, ікона Божої матері, свічка, квіти з чорною стрічкою.

(Звучить «Молитва за Україну», діти запалюють свічки для надпису «Героям Слава»)

Учень 1 (Аня 7 клас) "Боротьба не за щастявже навіть іде —за життя!

Бо його забирають.

Нас Надія веде, нас ідея веде

За свободу для рідного краю.

Учень 2 (Мирося) Українцю, поглянь, там побили жінок!

Глянь, вже люди ховаються в храмі!

Де таке ще траплялось, коли це було

Аж в такому нестерпному стані?..

Учень 3 (Алла 7 клас) Так чинили лиш варвари, злісні хани,

Лиш від них люди в церкві ховались.

А сьогодні це власні привладні пани

Вже над нами так само знущались!"

Ведучий1 Лінійку-реквієм, приурочену пам’яті Небесної сотні оголошую відкритою.

(Гімн України)

Ведучий1 І саме тут, сьогодні, скажемо «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх!»

Ведучий: 22 листопада 2013 року заява влади призупинити підготовку до підписання угоди про Євроінтеграцію сколихнула народ України. По містах почали збиратися студентські протестні акції.

Ведучий: Справжні бої розгорталися в центрі Києва 18-20 лютого на вулицях Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, майдані, у Маріїнському парку! Навколо вибухи, стогін, горе. До нас прийшла війна.

Ведучий: Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти.

Ведучий 1 Кожен із цієї сотні, як і ми з вами мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ось вони перед вами, Герої Небесної сотні.

Учень 6 (Оля 7клас) В той час, як небо димом затягнулось, Як змерзлі руки прагнули вогню, Упились кров’ю кат і його свита, Споївши нею й всю свою сім’ю.

Учень 7 (Настя 8 клас) Та ми усі від Бога люди. Живем надіючись, не боючись. Чи ми запам’ятаєм, чи забудем, Як наш народ топтали, сміючись?

Учень 8 (Женя 7клас)

Мамо, я живий, лиш закриті очі.... І серце не б`ється, не вирує кров... Ти тільки не плач, знай - всі дні і ночі Я буду поруч - в грудях, де живе любов!

Учень 9 (Рома 7 клас) Ти пробач мене, мамо, за гіркії сльози, За ту біль, і той жаль, що я наробив. Я ж хотів лише миру, добра і свободи... А мене за це ворог безжалісно вбив.

Учень 10 (Саша7 клас ) Не жалій, моя нене, що я не вернуся, Не кляни ворогів! Нехай судить їх Бог! Я для тебе сьогодні з небес посміхнуся, Ти лишень свої очі здійми до зірок!

Ведучий 2 Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. Люди висвітлюють свої почуття через картини, пісні, вірші.

Ведучий 2 Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам'ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.

Ведучий 1 Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!

(Під мелодію гімну Небесної сотні «Пливе кача» ведучий запалює свічку і передає її учням по колу. Свічку передають з рук в руки )

Учень (Аня 8)

Вже не повернеться додому той хлопчина, Що його вчора тільки мати відпустила, Поцілувала, тихо мовивши: "Іди, дитино, За щастя України, бо вона - єдина". Учень (Оля 8) Хлопчина вірив, що колись, одного ранку, Відкривши очі, він відчує повну волю. Але та куля, в день зимовий, на світанку, Перехопила подих та змінила долю.

Учень (Оксана) Так. Той хлопчина, він не знав тоді, Що нелюд пострілом прицільним забере життя. І браття хлопця, українці, у біді, Заплачуть, відпустивши тіло в небуття. Учень (Валерія) Але ж душа, душа Героя вічно лине! До тебе наші сльози, молитви, зізнання! Повір, хлопчино, наша пам'ять не загине, Як і омріяні тобою воля та кохання. Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка. І сльози, бо ти, хлопче, словом вже не з нами. Але в думках ти поруч, і не згасне свічка, І линуть буде "Слава Україні!" над ланами. Ведучий 2 Пробач мені, мамо, що одягнув тебе у чорную хустину.

Ти віддала мене взамін за нашу рідну, вільну, чесну Україну.

Ведучий 1 Героям Майдану, впавшим мертвими за світле майбутнє України, присвячується хвилина мовчання.

(Хвилина мовчання)

Ведучий 2 Лінійку-реквієм, приурочену пам’яті небесній сотні оголошую закритою.

(Гімн України)

Ведучий 1 А ми вам бажаємо всім світлих днів і нехай вам щастить. Дякуємо за увагу!

(Пісня «Україно»)