ПОСІБНИК З ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКИ ДЛЯ БАТЬКІВ

Батьки мають перебувати у близькому контакті з дітьми під час дослідження ними Інтернет-ресурсів.

Бібліотекам, школам, клубам слід навчати дітей безпечному користування Інтернет.

Дорослим не слід надавати приватну інформацію про дітей (фотографії, адреси, номер школи і класу) на сімейних або шкільних сайтах.

Дітей і підлітків слід навчати нести відповідальність за свою поведінку у мережі.

Немає нічого дивного, якщо діти знають про Інтернет більше за батьків. Попросіть їх навчити вас користуванню Інтернет; поговоріть з ними про те, що гарного і що поганого є у мережі.

Батькам треба навчитися не проявляти надмірної реакції, якщо вони побачать, що дитина переглядає небажані матеріали або порушує правила. Не сваріть і не наказуйте дитину, якщо вона розповіла Вам про неприємну зустріч в Інтернет. Вашою найкращою стратегією буде попрацювати разом, таким чином ви обидва зможете зрозуміти що трапилося, і як зробити, щоб це більше не повторювалося.

Досвід, набутий дітьми в Інтернет, може бути корисний для них у подальшому житті. Уміння зробити гарний вибір в Інтернет може навчити дітей критично ставитися до проблем, з якими їм доведеться зустрітися у подальшому житті.

Оскільки діти часто є більш "продвинутими" користувачами, ніж дорослі, для них не є складністю зареєструватися у он-лайнових іграх або у "чатах". Вони не розуміють наслідків відкриття персональної інформації чужинцям. Як правило, дітям не слід надавати персональну інформацію незнайомцям без дозволу батьків. Ця інформація включає ім'я, адресу електронної пошти, поштову адресу, фотографію, номер школи і класу і таке інше. Розкажіть дітям про небезпеки, до яких призводить надання персональної інформації, і роздрукуйте для них головні правила он-лайнової подорожі мережею.

Безпечний інтернет

Для дітей та підлітків ІНТЕРНЕТ залишаєтьсясвітомрозваг та спілкування з друзями. Інформаційний простір дозволяє бути на зв’язку з рідними, дізнаватись останні новини. Але важливопам’ятати, що за позначкою геолокації на пості чи фотографії, одним відео в соціальній мережі чи повідомленням може ховатися справжня небезпека, наразі збільшуєтьсякількістьвипадківнебезпечноїповедінкидітей в мережіінтернет, соціальних групах, що загрожує їхньому життю, здоров’ю та безпеці.

Саме тому, дуже важливоформуватиповедінкудітей в Інтернеті, інформувати про небезпеки, з якими можуть стикнутись діти в мережі та про способи захисту себе та дітей в інформаційному просторі.

До вашоїуваги _ ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

Частина 1 «З ЯКИМИ НЕБЕЗПЕКАМИ МОЖЕ СТИКНУТИСЯ ДИТИНА В ІНТЕРНЕТІ?» ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ:

https://drive.google.com/.../1tlF4H9euerKOd9wAewP.../view...

Частина 2 «РЕКОМЕНДАЦІЇ, ЯК ПРОГОВОРИТИ З ДІТЬМИ АКТУАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ» ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ:

https://drive.google.com/.../1tlF7NrDGEvPAMxZBZw5.../view...

«ПРОФІЛАКТИКА КІБЕРБУЛІНГУ. ПОРАДИ, ЩОБИ ЗМЕНШИТИ РИЗИК КІБЕРБУЛІНГУ»

В умовах війни та дистанційної освіти збільшується кількість випадків небезпечної поведінки дітей в мережі інтернет, соціальних групах, що загрожує їхньому життю, здоров’ю та безпеці. Зокрема, йдеться про кібербулінг, вплив соціальних мереж в інтернеті та залучення з їх допомогою дітей до різного виду правопорушень.

Саме тому в умовах сьогодення, велику увагу потрібно приділяти питанням:

- профілактики кібербулінгу в сучасному суспільстві;

- ознайомлення учасників освітнього процесу із загрозами, які може нести інтернет (шахрайство, спам, кібербулінг тощо);

- популяризації ненасильницької моделі поведінки.

ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В РОБОТІ!

ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ЗАВАНТАЖЕННЯ:

1.ДЛЯ ДІТЕЙ_

https://drive.google.com/.../16XouQ3aIe8c77pZT6cG.../view...

2.ДЛЯ БАТЬКІВ_

https://drive.google.com/.../1G2ORGhmribmis9M.../view...

3.ДЛЯ ПЕДАГОГІВ_

https://drive.google.com/.../1G2ORGhmribmis9M.../view...

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi